گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی

نرم افزار

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال


 

یک کنترلر آبپاش خوب باید:

•    خود برنامه ریز باشد یا برنامه ریزی آن ساده باشد
•    دارای گواهینامه WaterSense باشد، که بدین معناست که با الزامات EPA برای تنظیم زمان بندى های آبیاری براساس آب و هوا (پیش بینی شده و واقعی)، بدون نیاز به حسگر باران یا رطوبت خاک مطابقت داشته باشد. همانند برنامه EnergyStar برای لوازم خانگی، محصولات برچسب گذاری شده با WaterSense با مشخصات EPA برای راندمان و عملکرد آب توسط شرکت های مستقل مورد آزمایش قرار میگیرند. (بسیاری از شرکتهای تاسیسات آب در حال حاضر تخفیف هایی را برای نصب کنترلر های آبرسانی WaterSense پیشنهاد می کنند که می توانند بخش بزرگی از هزینه دستگاه را پوشش دهند.)
•    یک برنامه ادراکی (موبایل و وب) داشته باشد که به شما امکان نظارت و کنترل سیستم از راه دور را می دهد
•    برنامه های آبیاری "هوشمندانه" را براساس چشم انداز، پوشش گیاهی و آب و هوا و زمان بندى های سنتی ارائه دهد
•    اگر سرعت اتصال اینترنت پایین آید باز هم کار کند
•    ساختار با کیفیت بالا داشته باشد
•    یکپارچگی مفید با سایر محصولات و سیستم های خانه هوشمند را ارائه دهد
•    هزینه آن کمتر از 300 دلار باشد، از آنجا که شما می توانید هر ویژگی که می خواهید را بدون صرف هزینه بیشتر از 300 دلار دریافت کنید.

ما هر مدلی که این معیارها را برآورده نکرد را رد کردیم و همچنین تنها کنترلر هایی را در نظر گرفتیم که از هشت منطقه آبیاری یا بیشتر پشتيباني می کنند. طبق گفته Tom Shanklin، متخصص آبیاری، تعداد مناطق در سیستم شما عمدتا بر اساس میزان فشار آب شماست. او گفت: "هنگامی که شما یک سیستم را تنظیم میکنید، سعی میکنید هر منطقه را متعادل کنید تا هر یک، از مقدار آب یکسانی استفاده کند و فشار آب هماهنگ شود." "نواحیی که نیازهای مختلف دارند نیاز به منطقه های خاص خود دارند." این به این معنی است که شما میتوانید یک حیاط کوچک با 12 منطقه که هر کدام دارای انواع چشم انداز مختلفی هستند، یا یک زمین چمن بزرگ دارای تنها چهار منطقه را داشته باشید. این بسیار آسان است که یک سیستم را تعديل کنید، بنابراین ما بر کنترلرهایی تمرکز کردیم که دارای هشت یا 12 منطقه هستند، یا دارای گزینه هایی برای گسترش یا ارتقاء کنترلر برای اضافه کردن منطقه ها، در صورتی که شما بخواهید چشم انداز خود را در آینده بازتنظیم کنید، هستند.


همه دستگاه ها ضد آب نیستند، بنابراین ما ضد آب بودن را یک ضرورت در نظر نگرفتیم. به علاوه پیدا کردن موارد ارزان قیمت ضد آب برای کنترلر های آبیاری آسان است، بنابراین شما می توانید تقریبا همه واحدها را در خارج از منزل استفاده کنید.

ما 10 کنترلر را آزمایش کردیم:
•    کنترلر آبپاش هوشمند Rachio 3 که 16 منطقه ای هستند
•    کنترلر آبپاش هوشمند با قابلیت وایفای Skydrop
•    RainMachine HD Touch که 12 منطقه ای هستند
•     Orbit B-hyve درون ساختمانی 8  منطقه ای
•    Rain Bird ST8I-WIFI هوشمند آبیاری درون ساختمانی وایفای تایمر / کنترلر 8 منطقه ای
•    سیستم کنترل آبیاری هوشمند ایزوله 16 منطقه ای وایفای (نسل 2)
•    کنترلر آبپاش هوشمند Netro Sprite
•    کنترل سنسور هوشمند چند منظوره Yardian با دوربین امنیتی HD
•    کنترلر آبپاش هوشمند GreenIQ  (نسل 3)
•    کنترلر هوشمند آبیاری  NxEco HWN12-100 که 12 منطقه ای و مبتنی بر آب و هوا هستند

پس از دو ماه آزمایش، ما فکر می کنیم کنترلر آبپاش هوشمند جدید Rachio 3 بهترین گزینه برای مدیریت كردن نیازهای آبی باغ شما است و آنرا  پیشنهاد میکنیم، چه شما یک تازه کار در آبیاری باشید چه یک باغبان متخصص داراى گواهينامه.

یک کنترلر هوشمند آبپاش، به طور خودکار مصرف آب یک آبپاش که روی زمین چمن نصب شده است یا سیستم آبیاری زمین شما را می تواند تنظيم کند - و به احتمال زیاد کاهش دهد - و همچنین به شما اجازه می دهد تا به راحتی برنامه های خود را کنترل کنید، از راه دور سیستم خود را مدیریت کنید و آبیاری را با سایر کارهای هوشمند خانه خود يكپارچه کنید. پس از سه ماه آزمایش 11 مدل، ما فکر می کنیم کنترلر آبپاش هوشمند Rachio 3 بهترین گزینه برای اکثر صاحبان خانه است. این کنترلر، آسان کاربرد تر از مدل های دیگر که ما آزمایش کردیم است و در مدل های 8 و 16 منطقه ای موجود است (و هر کدام از آنها به فراتر از آن قابل ارتقا است) و دارای یک سیستم اطلاعات آب و هوا است که به شرایط آب و هوایی و پیش بینی های زمان واقعی بهتر از هر نوع دیگر پاسخ می دهد. برنامه گوشی هوشمند همراه آن همچنین تجربه ای بهتر از برنامه های سیستم های دیگر را برای کنترل سیستم آبیاری شما فراهم می کند.

 

منتخب ما
کنترلر آبپاش هوشمند Rachio 3
تنظیمش کنید و فراموشش کنید

این دستگاه انعطاف پذیر ترین و آسان کاربرد ترین کنترلر هوشمند برای حیاط یا سیستم آبیاری باغ شما است.

Rachio 3 (هشت منطقه ای) آخرین نسخه منتخب ما است و با قرار دادن کنترل های درونی جلو و مرکز در آن مدل بهبود یافته است، بنابراین لازم نیست که قاب را برای دسترسی به آنها بردارید، و با اضافه کردن نشانگر LED بزرگتر و روشن تر که به شما می گوید که منطقه در حال آبیاری است نیز بهبود یافته است. این دستگاه همچنین کارآمدی اتصال و اجرای ساده برای باغبانهای تفننی کار و انعطاف پذیری برای محوطه سازان چيره دست را ارائه می دهد و تنظیم دقیق سیستم آبیاری را از طریق تنظیمات پیشرفته شدنی میکند. از میان همه مدلهایی که مورد آزمایش قرار دادیم، Rachio 3 با گستره ای از سیستم های خانه هوشمند متصل می شود: شما می توانید دستیار صوتی یا هاب خانه هوشمند خود را تنظیم کنید تا آبپاش های شما را کنترل کند - هرچند این سیستم نیاز به اتصال به اینترنت برای تنظیم زمان بندى ها دارد، حتی بر روی خود دستگاه. یک جریان سنج (فلومتر) بی سیم سفارشی تضمین می دهد که بهره وری سیستم شما را بالا ببرد و همچنین به شما درباره نشت ها هشدار دهد.

این همچنین عالی است:
 
RainMachine Touch HD
برای کنترل محلی

این گزينه، یک صفحه نمایش لمسی درونی دارد و نیازی به دسترسی به اینترنت ندارد، بنابراین شما کنترل محلی و آفلاین بهتری دارید، هر چند با وجود داشتن ویژگی های کمتر، استفاده از آن سخت تر است.
RainMachine Touch  (12 یا 16 منطقه) می تواند توسط یک صفحه نمایش لمسی درونی کنترل شود که دسترسی به هر ویژگی سیستم را فراهم می کند و همچنین توسط یک برنامه گوشی هوشمند یا رابط وب بر روی شبکه محلی شما کنترل شود، که این قابلیت، RainMachine را یک گزینه بهتر میکند اگر شما (یا باغبان شما) نیاز به کنترل محلی داشته باشید. (RainMachine فقط به cloud  برای داده های آب و هوا وابستگی دارد.) با این حال، برنامه RainMachine نسبت به برنامه کنترلر Rachio کمتر ادراکی است و در حالی که هر دو برنامه به شما اجازه کار با تنظیمات مختلف را می دهند، Rachio 3 بیشترِ تنظیمات پیشرفته که به آنها نیاز ندارید را پنهان میکند، در حالی که برنامه RainMachine آنها را قابل مشاهده نگه می دارد، که می تواند استفاده از آن را برای یک صاحبخانه عادی کمی دشوار کند.

گزينه کم هزینه


 
تایمر درون ساختمانی Wi-Fi هوشمند Orbit B-hyve
سبک طراحی خوب و سادگی با پول کمتر
B-hyve کوچک، موثر و ارزان است، اما برخی از ویژگی های مهم را ندارد.

Orbit B-Hyve  (هشت منطقه) ارزانترین کنترل هوشمندی است که می توانید خریداری کنید و بسیاری از ویژگی های مهم از جمله برنامه ریزی زمانی هوشمندانه، یک اپلیکیشن زیبا و شکل طراحي نوآورانه و باریک را ارائه می دهد. همچنین توسط WaterSense تایید شده است و کنترل های اولیه بر روی خود دستگاه دارد؛ این واحد می تواند به عنوان یک هاب بلوتوث برای سایر محصولات باغبانی هوشمند Orbit عمل کند. با این حال، دارای هشدار قابل تنظیم نیست، اجازه نمی دهد که شما یک ایستگاه آب و هوایی محلی را انتخاب کنید، و حداقل یکپارچه سازی خانه هوشمند را ارائه می دهد.
 


 


 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال


 در اینجا اپلیکیشن هایی را برای کشاورزی معرفی میکنیم. امیدواریم برای افزایش آگاهی شما سودمند باشد.

تولید محصولات کشاورزیNDSU Pest Management

این اپلیکیشن مدیریت آفات یک ابزار است که ترکیبی از اطلاعات انتخاب شده از کتابهای راهنمای علف های هرز دانشگاه داکوتای شمالی، راهنمای مدیریت بیماریها و راهنمای مدیریت آفات است. این اطلاعات بر پایه محصول و آفت گروه بندی شده است و گزینه های کنترل را از طریق یک فرایند انتخاب ارائه میکند. هنگامی که کاربر یک کارت کنترل را انتخاب می کند، یک لیست پایین رونده وجود دارد که اجازه می دهد تا کاربر اطلاعات اضافی برای مرور بیشتر را انتخاب کند.

 Aphid Speed Scout

این اپلیکیشن بر تعداد گیاهان "آلوده" متکی است. اگر 40 شته یا بیشتر روی آن نمونه وجود داشته باشد، گیاهان "آلوده" در نظر گرفته می شوند. این به شما کمک می کند به سرعت تعیین کنید که آیا این گیاه دارای 40 شته می باشد و "آلوده" در نظر گرفته می شود یا نه. سپس گزینه های دیده ورى یا درمان بیشتر را بر اساس تعداد گیاهان "آلوده" در یک منطقه مشخص توصیه می کند.

 Crop Calculator - توسط دانشگاه ویسکانسین.

Crop Calculator یک اپلیکیشن آندروید است که اجازه می دهد تولید کنندگان ذرت عملکرد دانه، تاریخ رسیدگی و تنظیمات قیمت سیلو را با استفاده از گوشی های هوشمند یا رایانه لوحی خود محاسبه کنند.

 

Dry Grain Calculator

  به راحتی اثر رطوبت کمتر از مطلوب در غلات خود را محاسبه کنید. آیا باید غلات خود را تحویل دهید، خشک کنید یا مخلوط کنید؟ از Dry Grain Calculator برای کمک به تصمیم گیری استفاده کنید.

- از میان 9 نوع گزینه مختلف غلات انتخاب کنید.

- وزن اولیه غلات خود را وارد کنید.

- رطوبت فعلی دانه خود را وارد کنید.

- DryGrainCalc فزونی رطوبت یا آب رفتگی دانه را بر اساس درصد رطوبت مطلوب محاسبه می کند.


 

Extreme Beans - توسط شورای متحد سویا

به تحقیقات جدید سویا دسترسی بیابید. همچنین بازده مورد نیاز و موثرترین نرخ تولید دانه را برای تولید عملکرد بالاتر محاسبه کنید.

 

آبیاری


IrrigatePump – توسط دانشگاه نبراسکا - قسمت الحاقی لینکلن

دستگاههای پمپاژ آبیاری که عملکرد کم دارند و نیاز به تنظیم، تعمیر، و یا جایگزین با طراحی بهتر دارند را شناسایی کنید.

 

IrrigateCost - توسط دانشگاه نبراسکا - لینکلن

هزینه های مالکیت و هزینه های عملیاتی برای سیستم آبیاری خود را محاسبه کنید. این اپلیکیشن سیستم های آبیاری سنتر پیوت و لوله های شیر دار و منابع انرژی که اغلب استفاده می شوند را مدل سازی میکند.

 

بهره وری استفاده از نیتروژن و خاکها

 

(Apple) +FieldScout GreenIndex

DGCI (شاخص رنگ سبز تیره) برگ های ذرت را تعیین می کند. DGCI یک شماره بین 0 و 1 است که مربوط به محتوای کلروفیل است. از این اپلیکیشن با بورد خاص هدف استفاده کنید تا DGCI دقیقا محاسبه شود.

 

ND Crop Nitrogen Calculator

این اپلیکیشن سه حسابگر توصیه نیتروژن گیاه NDSU را برای استفاده در به ترتیب ذرت داکوتای شمالی، گندم بهاره و ذرت توصیه می کند. محاسبات توصیه نیتروژن بر اساس یک پردازه تولید اقتصادی هستند که پاسخ عملکرد گیاه به نیتروژن اضافه شده و هزینه کمتر نیتروژن را در نظر می گیرد. توصیه نه تنها بر اساس افزایش عملکرد نیتروژن اضافی، بلکه قیمت کالا و هزینه نیتروژن است.


Nitrogen Price Calculator

قیمت انواع مختلف محصولات کود نیتروژن را از نظر قیمت آنها در هر کیلو نیتروژن مقایسه کنید.

 


Soil Web

دسترسی مبتنی بر GPS و همزمان به داده های بررسی خاك USDA –NRCS، که برای دستگاه های تلفن همراه قالب بندی شده است. این اپلیکیشن خلاصه های گرافیکی از انواع خاک مرتبط با مکان جغرافیایی فعلی کاربر را بازیابی می کند. تصاویر به اطلاعات دقیق درباره خاک های نامیده شده مرتبط هستند.


Connected Farm Scout

اپلیکیشن ™Connected Farm متعلق به Scout Trimble، از GPS گوشی شما برای نقشه برداری مرزهای زمین، محل یابی محور های آبیاری، علامت گذاری پرچم ها، و وارد کردن اطلاعات دیده ورى برای نقاط، خطوط و مناطق چند ضلعی استفاده میکند. ویژگی های دیده ورى شامل لیست گسترده ای از علف های هرز، حشرات و بیماری ها است، و اجازه می دهد تا شما شدت یک مشکل، وضعیت گیاهان و موارد دیگر را ثبت کنید. عکسها را می توانید بگیرید و با ویژگی های دیده ورى خودتان یکپارچه کنید.

 
دیده ورى

 

™Climate FieldView

™Climate FieldView مجموعه ای جامع و همپیوند از ابزارهای کشاورزی دیجیتال را برای کمک به شما برای بهینه سازی منابع و به حداکثر رساندن عملکرد ارائه می دهد. ™Climate FieldView با استفاده از اطلاعات زمانی و تاریخی گیاهان و آب و هوا، دیدگاه های سفارشی را ارائه میدهد که به شما کمک می کند تصمیمهای مهم کشاورزی را با اطمینان بگیرید.

Climate FieldView™ Prime (رایگان) ابزارهای ساده برای تصمیم گیری به موقع را فراهم می کند.

 

محاسبات


Target Date - توسط Lite

زمان بین دو تاریخ را محاسبه میکند.

 

Real Calc

واحدهای در حال تغییر را تبدیل کنید. مثال: تعداد هکتار که هر ماشین ذرت کار در هر گذر میپیماید.


Tank Volume Calculator

ظرفیت یا حجم مایع باقی مانده مخزن ذخیره سازی خود را محاسبه کنید.


Converter Pro

هر اندازه را تبدیل کنید - حتی واحدهای مخلوط شده مانند فوت + اینچ.


Growing Degree Day

با دیدن روزهای رشد روزانه در مزرعه خود، بلوغ گیاهان خود را اندازه گیری کنید.

 

اقتصاد و اطلاعات مزرعه

 


Farm Futures

قدرت مجله Farm Futures در یک اپلیکیشن! این نمایش پیشرفته تلفن همراهی مجله مزرعه متمایل به مدیریت پیشرو، بازار های پیشرفته سفارشی شده توسط کاربر، تفسیر بازار، اخبار و صدا های به روز شده در هر روز کسب و کاری را نشان میدهد.


Cash Grain Bids

ببینید دستگاه های بالابر دانه محلی شما چه هزینه ای پرداخت می کنند. با اپلیکیشن Cash Grain Bids متعلق به AgWeb، به سادگی کد پستی خود را وارد کنید تا پیشنهادات نقدی و سطوح پایه در منطقه خود را پیدا کنید. پیشنهادات را از نه یک بالابر ، بلکه پنج بالابر نزدیک به خود دریافت کنید. این ابزار به طور مستقل با رسانه مجله مزرعه قرارداد دارد و توسط Bayer برای شما فراهم شده است.

 

Cattle Manager

- وقتی که در حال انتقال گله هستید اطلاعات مربوط به هر گاو در گله خود را وارد و مشاهده کنید.

- هشدارها را قبل از تاریخهای مهم، به عنوان مثال موعد تزریقات، دریافت کنید.

- شماره برچسب ها را برای گله خود آپلود کنید.

- همه چیز بر روی تلفن همراه شما ذخیره شده است - هیچ تجهیزات گران قیمتی مورد نیاز نیست.

 

تولید دام

 


Body Condition Beef Cattle

این ابزار شامل یک فعالیت متمرکز بر تعامل است که به شما آموزش می دهد که چگونه در هنگام یادگیری استفاده از ویژگی های اپلیکیشن Body Condition Score، گاوهای گوشتی را نمره بندی کنید. نمرات وضعیت بدن میزان چاقی نسبی یک گاو را بر اساس یک  مقیاس نه درجه ای توصیف می کنند. این یک ابزار مدیریت موثر برای ارزیابی وضعیت کلی سلامت گله و مدیریت تغذیه گله است.


Cattle Calculator

این یک حسابگر باردارى به منظور آسان کردن محاسبات تاریخهای پسین و پیشین در دستگاه اندرویدی شما است. تاریخهای جفتگیری، بازده داشتن و زایمان را برای گاو خود محاسبه کنید!Cattle Calculator  برای زمانی که شما خارج و در مزرعه دامدارى هستید ایده آل است. تاریخ های محاسبه شده خود را با نام حیوان ذخیره کنید و آنها را بعدا ببینید!

 

نگهداری تراکتور

 

Tractor Tracker

ثبت سابقه تعمیر و بازسازی مزرعه خود را با Tractor Tracker ساده کنید.

سال، نوع ساخت، مدل، شماره سریال

شماره قطعات و ظرفیت مایعات را برای روغن موتور، هیدرولیک، سوخت، و هوا انتخاب کنید. کار خود را در یکی از سه دسته حفظ ، تعمیر یا ارتقا طبقه بندی کنید.


TractorPal

TractorPal سابقه موجودى و مدارک تعمیر را برای همه ماشین آلات کشاورزی و وسایل اضافی، از جمله اتومبیل و وانت شما نگهداری می کند. به آن به عنوان یک رخداد نامه برای کشاورز فنی نگاه کنید. شما می توانید این سابقه ها را به عنوان یک افزودنی در دسترس به نمایندگی های خدمات یا خریداران بالقوه ایمیل کنید. مدیریت تعمیر برای ثبت تغییرات روغن به همراه شماره قطعات و موارد دیگر بکار میرود. اطلاعات خود را به cloud  همگام سازی کنید تا هرگز آن را از دست ندهید.

 

Machinery Sizing – توسط دانشگاه دولتی کانزاس

به سرعت اسب بخار تراکتور را براورد میکند تا ابزارهای مختلفی را بکشد. این اپلیکیشن دارای یک لیست از بسیاری از ابزارهای معمول موجود در خود است. شما می توانید شرایط زمين و خاک، نوع تراکتور، سرعت کشیدن، عمق کار و اندازه ابزار را انتخاب کنید. سپس روی محاسبه بزنید و اپلیکیشن تخمینی از ميله كشش و توان اسب بخار PTO ارائه خواهد داد.

 

کاربرد کود شیمیایی و شناسایی علف های هرز

 

Vector Sprays - توسط USDA

داده های اندازه قطره برای وضعيت مشخص شده. نام شرکت (از سیستم پاشش)، سیستم پاشش (شماره مدل)، نوع محلول (محلول حامل)، افزودنی را وارد کنید.


Ground Spray - توسط University of Nebraska

کاربر، داده های نوع نازل، زاویه پاشش، اندازه نازل، فشار پاشش را وارد میکند. بر اساس تحقیق، میزان پاشش را محاسبه میکند. دارای طیف قطره برای درک جريان آب پاششی بالقوه است.


Tank Mix Calculator

یک مخزن آميزه تولید میکند.

 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

یکی دیگر از نرم‌افزارهای ساده و پرکاربرد در بخش آبیاری تحت فشار و البته در تمامی طرح‌های معماری و عمرانی نرم افزار Surfer (سِرفِر) می‌باشد. نرم افزار Golden Software Surfer 10  توسط شرکت Golden Software تهیه شده است که بیشترین استفاده را جهت ترسیم خطوط کانتور (Contour) یا هم مقدار مانند خطوط هم‌تراز یا همان توپوگرافی (Topography) یا خطوط هم‌دما، هم‌فشار و ... دارد.

برخی از موارد کاربرد نرم افزار Surfer عبارتند از :

  • انجام محاسبات نرم افزاری و آماری
  • شبکه بندی به روش های مختلف
  • ترسیم نقشه های توپوگرافی ، هم تراز ، هم عیار ، هیدروگراف ، هم فشار و....
  • ترسیم پروفیل های توپوگرافی ، نقشه های دو بعدی و سه بعدی منطقه ای
  • محاسبه حجم و شکل ذخایر آبی ، معدنی و ...
  • امکان ورود و خروج فایل ها با فرمت های مختلف .

نرم افزار Surfer

دانلود نرم افزار surfer دانلود نرم افزار Surfer 10.1.561 - حجم: 46 مگا بایت

آموزش نرم افزار surfer دانلود آموزش نرم افزار Surfer 8 مختصر و مفید - حجم: 349 کیلوبایت

آموزش نرم اقزار سورفر سرفر دانلود آموزش نرم افزار Surfer 8 کمی مفصل‌تر - حجم: 2.1 مگا بایت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 

ثابت شده است که به دلیل تکنولوژی طراحی شده در محصولات امروزه، گوشی های هوشمند و تبلت ها برای کنترل از راه دور سیستم های آبیاری سنتر پیوت پر ارزشند. با این حال، با استفاده از برنامه آبیاری مناسب، تلفن همراه شما می تواند کارهای بیشتری را برای بهبود بهره وری آبیاری و عملکرد محوری بکند.

 اگرچه چندین برنامه پیشرو در زمینه آبیاری که توسط کارکنان دانشگاه نبراسکا توسعه داده شده اند در گذشته معرفی شده اند، اما ارزش خلاصه شدن را دارند. علاوه بر این، تعدادی برنامه جدید، به غیر از برنامه هایی که برای کنترل از راه دور مارک های خاص سنتر پیوت استفاده می شوند، از آن زمان توسعه داده شده اند.

 

1. Water Meter Calculator: این برنامه از دانشگاه نبراسکا دبی آب مصرف شده توسط آبیاری در طول یک زمان مشخص را محاسبه میکند و می تواند حداكثر هزينه سالانه و چند ساله شما را محاسبه کند. چون این برنامه برای یک مزرعه تنظیم می شود، میزان آب مورد استفاده در یک زمین مشخص را بر حسب مدت زمان مشخص محاسبه می کند.

 

2. IrrigatePump :IrrigatePump از دانشگاه نبراسکا که همچنین به عنوان برنامه محاسبه کننده کارآمدی دستگاه پمپ آبیاری شناخته شده است، به شما کمک می کند تا واحدهای پمپاژ آبیاری را که عملکرد کمی دارند و نیاز به تنظیم، تعمیر یا جایگزینی با طراحی بهتر دارند شناسایی کنید. این حسابگر همچنین میزان سوخت مورد استفاده برای دستگاه پمپاژ شما را با معیارهای عملکرد دستگاه پمپ نبراسکا مقایسه می کند و یک هزینه تخمین زده شده را برای نصب دستگاه پمپاژ مطابق استاندارد ارائه می کند و تعداد سال های لازم برای بازپرداخت سرمایه گذاری با نرخ سود های مختلف را ارزیابی می کند.

 

3. IrrigateCost: اگر شما در حال بررسی یک سیستم آبیاری جدید هستید، IrrigateCost هزینه کل آبیاری را محاسبه می کند و همچنین کل هزینه های مالکیت و عملیاتی کل را محاسبه می کند. همچنین سیستم های آبیاری سنتر پیوت و لوله های سوراخ دار، و نیز منابع انرژیِ بیشتر مورد استفاده را با هم مقایسه می کند.

علاوه بر این، این برنامه دانشگاه نبراسکا، هزینه سالانه در هر هکتار، که در هنگام محاسبه توافقنامه اجاره منصفانه محصول مفید است را محاسبه می کند. با برآورد هزینه های پمپاژ یک هکتار آب، این برنامه همچنین می تواند تعیین کند که چند بوشل اضافی از یک محصول برای پرداخت هزینه هر آبیاری در پایان فصل نیاز است.

 

4. CropWater: این برنامه یک راه آسان برای تعیین وضعیت آب خاک بر اساس سنسورهای Watermark نصب شده در عمقهای 30، 60، 90 و 120 سانتیمتری فراهم می کند. شما عدد های سنسور ها و مرحله رشد را وارد میکنید و تخمینی از آب استفاده شده و موجود در پروفایل خاک را برای هشت بافت خاک واقع در نبراسکا و ایالات با خاک های مشابه دریافت میکنید.

 

5. Irrigation Run Time: این حسابگر زمان اجرا از شرکت Valley، که با تمام مارک های سنتر پیوت کار می کند، خطاهای ناشی از کاغذ و قلم را هنگام محاسبه تکمیل زمان چرخه آبیاری حذف می کند. این همچنین به شما اجازه می دهد تا داده های گزارش اجرا را ذخیره کنید و اطلاعات محاسبه خود را در همه زمان ها در تلفن خود نگه دارید. این برنامه را از سایت valleyirrigation.com دانلود کنید.

 

6. Irrigation Calculator: مانند Irrigation Run Time، این حسابگر با هر سیستم کار می کند تا به شما کمک کند افت سايش، زمان گردش سنتر پیوت، دبی سیستم، گالن در دقیقه در هکتار، مساحت آبیاری، سرعت آبیاری و غیره را محاسبه کنید. این حسابگر از شرکت Lindsey Irrigation شامل یک مبدل عملکرد و مجموعه ای از ابزارهای تبدیل دیگر است. پس از دانلود، این برنامه بر روی گوشی های هوشمند یا تبلت قرار می گیرد. این برنامه را از سایت lindsay.com دانلود کنید.

 

7. Apply Yourself: اگر شما بدنبال یک برنامه کودیاری میگردید، ما Agri-Inject را پیشنهاد می دهیم، که برنامه ای است که برای حذف پيچيدگي های فرایند انتخاب و کالیبره کردن یک پمپ تزریق برای تقریبا هر برنامه کشاورزی طراحی شده است. سیستم رتبه بندی هوشمند برای چندین عامل که تعیین کننده مناسب ترین پمپ برای کاربرد شما هستند تنظیم می شود. این برنامه همچنین بعد از نصب، به کالیبره کردن کمک می کند. این برنامه را در سایت agri-inject.com پیدا کنید.

 

8. بازار لوله و اتصالات ایران: این حسابگر ایرانی نیز در کنار دیگر برنامه های انگلیسی زبان بکمک کشاورزان و طراحان آمده تا بصورت رایگان بتوانند از آن برای طراحی سیستم آبیاری خود بهره بگیرند. سادگی کار و همه فهم بودن آن از ویژگیهای آن بشمار میرود. این برنامه را میتوانید از سایت https://cafebazaar.ir/app/ir.pipes.pepipesir/?l=fa بارگذاری و استفاده کنید.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

نرم افزار واترکد یکی از پرکاربردترین نرم افزارها در طراحی سیستم‌های آبیاری تحت فشار، بخصوص در طرح‌های بزرگ است. این نرم افزار کاملا تخصصی بوده و نیاز است کاربران جهت استفاده از نرم افزار با اصول هیدرولیک و طراحی آبیاری تحت فشار آشنا باشند. 

 دانلود نرم افزار واترکد 7 - حجم: 181 مگا بایت

 دانلود راهنمای کاربردی نرم افزار واتر کد - حجم: 1.9 مگا بایت

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری